Skip to main content

Zátěžová vesta Heavy Weight není jen pro profesionální sportovce (léči OSTEOPORÓZU)

Zátěžová vesta Heavy Weight není určena jen pro profesionální sportovce!

Akademici z ACLM (American College of Lifestyle Medicine) se zabývají problémy Osteoporózy a pozitivního vlivu zátěžových vest (zátěže).

Co je Ostoeporóza?

Ve 21. století se stále více setkáváme s problémy Osteoporózy. Osteoporózu definujeme jako nemoc způsobenou nedostatkem vápníku. Ač se zdá být řešením jednoduše zvýšit množství příjmu vápníku do lidského organismu, tak pravda je trochu někde jinde. Důkazem je testovaný vzorek Američanů, kteří zaujímají přední příčky v příjmu vápníku na světě, u nichž se bohužel tato nemoc stále vyskytuje. To znamená, že zvýšení přísunu vápníku do našeho těla problém Osteoporózy nevyřeší.

Výskyt Osteoporózy se přisuzuje nižší zátěži…

Nemusíte studovat medicínu, aby jste věděli, že čím více zatěžujete kosti, tím silnější se stávají. Tedy například zátěž, zvedání břemen, chůze do kopce se zátěží stimuluje buňky osteoblastů k vytváření kostní hmoty. Je to jednoduchý princip, který zná každá například u svalů. Tedy čím více svaly namáháte, tím jsou silnější.

Je také všeobecně známým faktem, že dnes máme mnohem nižší zátěž než tomu bylo v minulosti. Zeptejte se svých prarodičů a oni vám poví, jak museli tvrdě dřít. To se často s dnešním životem nedá srovnat. Sedavá práce i způsob život se od minulosti výrazně liší. Také méně chodíme a všude se dopravujeme autem. Nicméně je to i způsobené způsobem naší stravy. Příliš vysoký obsah bílkovin, soli, kofeinu či pití sycených nápojů, které obsahují kyselinu fosforečnou, způsobuje vylučování vápníků ledvinami.

Jak se vyvarovat Osteoporóze?

Jak jsme již zmínili, je třeba si dávat pozor na svůj jídelníček a také zvýšit zátěž. Řešením je také používání našich produktů při běžném každodenním pohybu. Jedná se například o tyto produkty (zátěžová vesta Heavy Weight, zátěže na kotníky Heavy Weight, zátěže na zápěstí Heavy Weight, regulovatelný sandbag Heavy Weight či regulovatelný kettlebag Heavy Weight).

Obyčejné chození na procházky, chození v práci či chození v domě (v bytě) nebo jednoduše jakýkoliv pohyb s použitím zátěže posiluje nejen vaše kosti.

 

Košík